کانکس پلیس

کانکس های پلیس جهت استقرار نیروهای پلیس و ماموران نیروهای انتظامی،و راهنمایی و رانندگی کاربرد دارد.این کانکس ها در مکان های مختلف شهری اعم از فرودگاه ها،دانشگاه ها،ترمینال و پایانه ها، شهرک های صنعتی،و محدوده های ترافیکی،و بازارها و محل استقرار صنف هایی از قبیل طلا فروش ها می باشد.این کانکس ها جهت برقراری امنیت و محافظت از مناطق تحت پوشش پلیس نصب می گردد. یکی از دلایل استفاده از این کانکس ها فاصله بین ساختمان های کلانتری و کل حوزه استحفاظی می باشد. از همین رو استفاده از این کانکس ها تاثیر بسیار مثبتی در روند و عملکرد پلیس داشته است. و به نیروهای پلیس امکان اجرای بهتر وظایف خود را می دهد.

انواع کانکس پلیس:

این کانکس ها انواع مختلفی از قبیل ثابت و چرخ دار دارد.

سازه های ثابت بیشتر در مناطق مسکونی و مناطقی که احتمال جابه جایی برای سازه وجود ندارد نصب می شوند.

سازه های سیار بیشتر در کنار جاده ها و مکان های تجمع خودروها و پارکینگ ها و همچنین در ایام سفر و تعطیلات که بار ترافیکی و حوادث در جاده های زیاد می شود کاربرد دارد.

این نوع سازه های چرخ دار در دو نوع ساده و کاروانی وجود دارد. که نوع ساده تر کوچکتر با تجهیزات کمتر ولی نوع کاروانی با ابعاد بزرگتر و امکانات بیشتری قابل استفاده می باشد.

مشخصات فنی کانکس پلیس:

این کانکس ها امکان ساخت در ابعاد مختلف را دارد.اما معمولا دارای دو اتاق ،یکی محل  استراحت پرسنل شیفت یا افسر نگهبان می باشد و دیگری قسمت اداری کانکس می باشد.در این کانکس ها در و پنجره از نوع آلومینیوم می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.